Palet Türk Müziği İlkokulu logo
Hakkımızda Eğitim Kampüste Yaşam Yetenek Sınavı Türk Müziği Müzesi İletişim Youtube kanalımız Instagram hesabımız

Ahşap Atölyesi

Ahşap Atölyesi

Ahşap Tasarım Atölyesi’nde doğal ahşap malzemeleri teknoloji ile birleştirerek problem çözme basamaklarını kullanıp çevresinde gördüğü problemlere akıllı çözümler üretebilen, estetik algısı gelişmiş, özgün ve işlevsel çözümler geliştirebilen kişiler olmaları için temel oluşturuyoruz. Öğrencilerimiz el göz koordinasyonu kurarak, soyut kavramları görselleştirerek, geometrik şekillerle örüntü kurarak, kendi emekleriyle özgün tasarımlar yaparak atölyede çalıştıklarında üretmenin hazzına varıyorlar.

Cafer Açın Lutiyer Atölyesi

Cafer Açın Lutiyer Atölyesi

Bir diğer adıyla da enstrüman yapım atölyesi olan bu alan, konusunda uzman hocaların çalışmalarıyla öğrencilerin icra edecekleri sazları daha iyi tanıma ve bu enstrümanların bakım vb. ihtiyaçlarını karşılamalarına ait çalışmaların yapıldığı alandır. Ayrıca bu birim tüm ifadelerin ötesinde ülkemizde Türk müziği çocuk enstrümanlarını imal etme, araştırma ve geliştirme çalışmalarının da yapıldığı bir atölye olma özelliği taşımaktadır.

Bir YETEV kuruluşudur. ©2021 Palet Türk Müziği İlkokulu. Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma Metni </code&design> Tukan Ajans